Kim jest Robert Karaś? Karta Zawodnika

Robert Karaś jest sportowcem, mistrzem i rekordzistą Polski i świata w Ultra Triathlonie. Na swoim koncie ma on rekordy jak: rekord na dystans potrójnego Ironmana (2018 roku) i podwójnego Ironmana (2017, 2019 roku). Jest on również byłym rekordzistą pięciokrotnego Ironmana, który miał miejsce w 2021 roku. 

Przed przygotowaniami do triathlonów, Robert Karaś był strażakiem.

Robert Karaś – Najważniejsze informacje

Imię i Nazwisko: Pseudonim: Data urodzenia: Wiek: Wzrost: Waga: Zasięg: Stoczone Walki (HL)
Robert Karaś Karaś 30.11.1988 33 lata 177 cm 70,8 kg 184 cm 0-0-0
Imię i Nazwisko: Robert Karaś
Zawodnik: Karaś
Data urodzenia: 30.11.1988
Wiek: 33 lata
Wzrost: 177 cm
Waga: 70,8 kg
Zasięg: 184 cm
Stoczone Walki (HL) 0-0-0

Robert Karaś – wiek

Ile lat ma Robert Karaś? Robert urodził się 30 listopada 1988 roku, ma on więc 34 lata.

Robert Karaś – wzrost

Ile Robert Karaś ma wzrostu? Sportowiec ma 177 cm wzrostu.

Robert Karaś – waga

Podczas konferencji FAME MMA 14, Karaś przyznał, że podczas walki z Adamem AJ Josephem Modzelewskim, wolałby walczyć w swojej wadze czyli 66kg, lecz musiał on przytyć, gdyż jego przeciwnik był o wiele cięższy. Podczas konferencji Robert ważył 73kg. 

Jego oficjalna waga znana będzie podczas ważenia na FAME MMA 17. Aktualnie federacja podaje, iż jego waga wynosi 75,4 kg.

Robert Karaś – FAME MMA

Jak zostało wspomniane wyżej, Robert Karaś miał zadebiutować na FAME MMA 14, a jego przeciwnikiem miał być Adam AJ Joseph Modzelewski, lecz do walki nie doszło, ponieważ Robert Karaś doznał kontuzji.

Jego debiut został więc zaplanowany na 03 lutego 2023 roku, jego przeciwnikiem będzie Filip “Filipek” Marcinek. Walka odbędzie się w K-1, w małych rękawicach.

Robert Karaś – kontuzja

Robert Karaś miał zawalczyć podczas FAME MMA 14 z Adamem AJ Josephem. 

Do starcia nie doszło, gdyż Robert doznał kontuzji na kilkanaście dni przed walką. Kontuzja dotyczyła urazu kręgosłupa. Podczas sparingów, Robert dostał high kicka i najprawdopodobniej doszło do lekkiego pęknięcia kręgu.

Nie zważywszy na zalecenia lekarza, Robert uczęszczał dalej na treningi pod wpływem silnych leków przeciwbólowych. Miał on również 9 wizyt u fizjoterapeutów, którzy próbowali nastawić mu kręgosłup i rozmasować mięśnie. Ból jednak nie ustawał, Robert zgodził się więc na rezonans, opinie lekarzy były podzielone. Uważano, że może to być zerwany mięsień, złamany kręg, pęknięty kręg lub skręcone kręgi.

Ostatnia diagnoza lekarza zwiodła Roberta, gdyz dostał on przyzwolenie do dalszych przygotowań do walki i na drugi dzień Karaś poszedł na trening. Podczas treningu, gdy leki przeciwbólowe przestały działać, odczuł on okropny ból i nie mógł się ruszać.

Po następnym rezonansie okazało się, że ma on złamanie z przemieszczeniem. Wykluczyło go to w przygotowań do walki i jego zastępstwem w walce z AJ’em, został Mateusz “Meknife” Janusz.

Robert Karaś – rekord

Aktualny rekord Roberta wynosi 0-0-0. Jego debiut w FAME MMA zobaczymy 03 lutego 2023 roku.

Robert Karaś – związek

Robert Karaś był w związku małżeńskim z Natalią Ćwik. W 2019 roku miał miejsce ich rozwód i Karaś przeniósł się do Warszawy. Po paru miesiącach, zaczął spotykać się z aktorką Agnieszką Włodarczyk, z którą ma swoje pierwsze dziecko. Ich syn, Milan, przyszedł na świat 7 lipca 2021 roku.