Kim jest Piotr„Szeli” Szeliga? Karta Zawodnika

Piotr Szeliga to znana osobowość publiczna kojarzona szczególnie z występów w federacjach freak fightowych. Pochodzi on z Dębnicy, w przeszłości był graczem hockeya. Był on obrońcą i występował na poziomie 1. ligi polskiej w okresie 2013-2015 . Od zawsze towarzyszył mu sport, ale od pewnego czasu skierował się ku kulturystyce … co widać!

Piotr „Szeli” Szeliga – Najważniejsze informacje

Imię i Nazwisko: Pseudonim: Data urodzenia: Wiek: Wzrost: Waga: Zasięg: Stoczone Walki (HL)
Piotr Szeliga Szeli 09.09.1993 29 lata 175 cm 94,2 kg 179 cm 3-2-0
Imię i Nazwisko: Piotr Szeliga
Zawodnik: Szeli
Data urodzenia: 09.09.1993
Wiek: 29 lata
Wzrost: 175 cm
Waga: 94,2 kg
Zasięg: 179 cm
Stoczone Walki (HL) 3-2-0

Piotr Szeliga – wiek

Ile lat ma Szeliga? Piotr Szeliga urodził się w 1993 roku, skończy on 30 lat w 2023 roku.

Piotr Szeliga – wzrost

Piotrek ma 175 cm wzrostu.

Piotr Szeliga – waga

Piotr Szeliga walczy w wadze ciężkiej. Jego oficjalna waga znana będzie podczas ceremonii ważenia FAME 17. 

Podczas swojej ostatniej walki na FAME MMA 14 z Parke, Szeli ważył 96.2 kg. 

Jak podaje federacja, aktualna waga Szeligi to 102 kg.

Piotr Szeliga – debiut

Piotr nie stoczył o dziwo swojej debiutanckiej walki w federacji FAME MMA. 

Zawalczył on bowiem w 2020 roku na Fight Exclusive Night 28 z bratem słynnego Mariusza Pudzianowskiego, czyli z Krystianem Pudzianowskim. Wygrał on walkę w drugiej rundzie, ponieważ jego przeciwnik nie był już w stanie kontynuować walki.

Piotr Szeliga – FAME MMA

Piotr Szeliga stoczy swoją 4 walkę w federacji FAME MMA. 

Pierwszą walkę w tej federacji stoczył podczas FAME MMA 8, a jego przeciwnikiem był Piotr “Bestia” Piechowiak. Szeliga przegrał walkę z Bestią poprzez poddanie podczas tzw. dźwigni. Potem podtrzymywał, że przed walką został zatruty, co przyczyniło się do przebiegu walki.

Następnie, Szeliga stoczył walkę z Krzysztofem “Fericze” Ferenc na FAME MMA 11. Była to jego pierwsza wygrana, gdyż znokautował swojego przeciwnika w pierwszej rundzie. 

Jego trzecią walką w federacji była walka z kickbokserem Arabem na FAME MMA 13. Szeliga znokautował przeciwnika w drugiej rundzie i, mimo że w pierwszej rundzie pokazał się słabiej od Araba, wygrał jednak walkę.

Jego ostatnia walka miała miejsce na FAME MMA 14 podczas pojedynku z Normanem Parke. Szeliga przegrał tą walkę.

Podczas FAME MMA 17, Szeliga zmierzy się z Marcinem “Polish Zombie” Wrzoskiem. Konflikt pomiędzy panami pojawił się po walce Polish Zombie z Kasjuszem Życińskim na FAME MMA 12, kiedy wracający do szatni Marcin został sprowokowany przez jednego z kibiców. Szeliga wypowiedział się na temat tego zdarzenia na swoim streamie. Marcinowi nie spodobała się wypowiedź Szeligi i od tamtego momentu Polish Zombie chce zawalczył z Szeligą.

Walka odbędzie się w K-1, w małych rękawicach, 3×3 min.

Piotr Szeliga – rekord

Aktualnie zawodnik ma na swoim koncie rekord 3-2-0, czyli 3 wygrane i 2 przegrane.

Piotr Szeliga – prokurator

O co chodzi z tym prokuratorem? Piotr Szeliga dostał przezwisko “prokurator” od Jacka Murana najprawdopodobniej dlatego, że Szeliga wstawił się za swoim kolegą Arkiem Tańculą w konflikcie Jacek Murański vs. Arek Tańcula. O konflikcie dużo osób już zdążyło zapomnieć, ale przezwisko zostało.

Konflikt z Franiem

Konflikt między Szeligą a Franciszkiem “Franiem” Rusickim miał miejsce podczas którejś z konferencji FAME MMA 15. Panowie podeszli do siebie na początku w neutralnych stosunkach, lecz po chwili Szeliga zaczął żartować, że mogą stoczyć ze sobą pojedynek. Franio brnął w żart ale panowie nie do końca się zrozumieli i zaczęły się przepychanki. Temat został ponownie poruszony na konferencji.

Konflikt z Denisem Załęckim

Konflikt Szeligi z Denisem Załęckim zaczął się niewinnie, gdyż dochodziło pomiędzy panami jedynie do zaczepek z obu stron. Do ostrej konfrontacji doszło na trybunach podczas FAME MMA 16, kiedy Denis podszedł ze znajomymi do Szeligi, doszło do rękoczynów.

Jak się później okazało, chodziło o to, że Szeliga próbuje rzekomo skłócić Denisa z Patrykiem „Glebą” Tołkaczewskim. Szeliga w odpowiedzi opublikował fragment konwersacji z Załęckim, która zadziałała nieprzychylnie na korzyść Denisa, gdyż ten faktycznie wypowiadał się negatywnie na temat “Gleby”.

Fani freak fightów mają więc nadzieję, że dojdzie do walki pomiędzy Denisem Załęckim a Piotrem Szeligą.