Kim jest Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka? Karta Zawodnika

Wiewiór jest jednym z najlepszych zawodników freak fight’owych w kategorii półśredniej. Jest on również youtuberem, który swój kontent opiera na analizie swoich walk, jak i vlogów z konferencji. Nie publikuje on zbyt często filmików i posiada trochę ponad 25 tys. subskrypcji.

Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka – Najważniejsze informacje

Imię i Nazwisko: Pseudonim: Data urodzenia: Wiek: Wzrost: Waga: Zasięg: Stoczone Walki (HL)
Maksymilian Wiewiórka Wiewiór 12.05.1998 24 lata 178 cm 81,4 kg 178 cm 5-1-0
Imię i Nazwisko: Maksymilian Wiewiórka
Zawodnik: Wiewiór
Data urodzenia: 12.05.1998
Wiek: 24 lata
Wzrost: 178 cm
Waga: 81,4 kg
Zasięg: 178 cm
Stoczone Walki (HL) 5-1-0

Wiewiór – imię i nazwisko

Wiewiór ma na imię Maksymilian Wiewiórka, a jego pseudonim jest zdrobnieniem nazwiska.

Wiewiór – wiek

Wiewiór urodził się 12 maja 1998 roku. Rocznikowo skończy on więc 25 lat.

Wiewiór – wzrost

Wiewiór nie należy do najwyższych zawodników. Ma on 178 cm wzrostu, lecz jego niski wzrost nie przeszkadza mu w osiąganiu celów i wygranych.

Wiewiór – waga

Aktualna waga Wiewióra to 82 kg, poznaliśmy ją podczas konferencji 01.02.2023. Podczas swojej ostatniej walki, Maksymilian ważył 76,8 kg.

Wiewiór – FAME MMA

Wiewiór współtworzył FAME MMA od samego początku. Jest on jednym z nielicznych zawodników, którzy dalej występują na galach. 

Zaczął on swoją przygodę z freak fightami na FAME MMA 1, ma już za sobą 6 walk w federacji.

Wiewiór – walki

Wiewiór, na początku swojej przygody ze sztukami walki, stoczył 4 walki amatorskie. Występował on w ALMMA 140 i ALMMA 142. 

W 2018 roku zadebiutował w federacji FAME MMA,  a jego pierwszym przeciwnikiem był Michał Handke, który ważył 40 kg więcej. Maksymilian niestety przegrał swój pierwszy pojedynek.

Drugą walkę Wiewiór odbył podczas gali FAME MMA 3 w marcu 2019 roku, a jego przeciwnikiem był Kamil Hassan. Walczyli oni w limicie wagowym do 76,2 kg.  Tym pojedynkiem, Wiewiór rozpoczął niekończącą się serię zwycięstw, podczas FAME MMA 3 wygrał on jednogłośną decyzją sędziów. 

Trzecia walka odbyła się na FAME MMA 7 i był to rewanż z Kamilem Hassanem. Wiewiór dominował przez pełne trzy rundy i wygrał jednogłośną decyzją sędziów. 

Następny pojedynek miał miejsce na FAME MMA 8, a przeciwnikiem Wiewióra był Amadeusz “Ferrari” Roślik. Zawodnicy zmierzyli się w formule K-1. Ferrari przegrał z Wiewiórem.

Przedostatnią walkę, którą stoczył Wiewiór miała miejsce na FAME MMA 12, a jego przeciwnikiem był Adrian “Polak” Polański. Bez zaskoczenia Wiewiór wygrał pojedynek i mistrzowski pas freak fightów trafił właśnie do niego.

Ostatnim pojedynkiem Wiewióra było starcie z Krystianem Wilczakiem na FAME MMA 14, w maju 2022 roku. Limit wagowy był uzgodniona 77 kg, w formule MMA. Była to pierwsza porażka Wilczaka w FAME MMA. 

Następnym przeciwnikiem Maksymiliana Wiewiórki na FAME MMA 17, miał być Arkadiusz Tańcula. Ten ostatni nie wystąpi, gdyż doznał poważnej kontuzji (całkowite uszkodzenie głowy przyśrodkowej mięśnia 4-głowego), która wykluczyła go z udziału w 17-stej gali.

Nowym przeciwnikiem Maksymiliana został więc Alan Kwieciński.