Kim jest Maja Staśko? Karta Zawodnika

Maja Staśko postrzegana jest przez wielu za jedną z najbardziej kontrowersyjnych zawodniczek High League. Uważa się za aktywistkę, dziennikarkę i autorkę.

Bardzo angażuje się w głoszenie otwarcie swoich poglądów, często związanych z polityką, feminizmem czy bodypositive.

Pozostaje na językach internautów już od dłuższego czasu, gdyż kręci się dookoła niej dużo kontrowersji. Jest ona również krytyczką literacką,  absolwentką filologii polskiej i uczęszczała na lekcje baletu.

Maja Staśko – Najważniejsze informacje

Imię i Nazwisko: Pseudonim: Data urodzenia: Wiek: Wzrost: Waga: Zasięg: Stoczone Walki (HL)
Maja Staśko Staśko 13.09.1990 32 lata 173 cm 63 kg TBA 1-0-0
Imię i Nazwisko: Maja Staśko
Zawodnik: Staśko
Data urodzenia: 13.09.1990
Wiek: 32 lata
Wzrost: 173 cm
Waga: 63 kg
Zasięg: TBA
Stoczone Walki (HL) 1-0-0

Maja Staśko – waga

Dokładna waga zawodniczki będzie znana dzień przed walką na High League 5, podczas ceremonii ważenia. Podczas ostatniej walki, Maja ważyła 63 kg.

Maja Staśko – wzrost

Podczas ostatniej gali High League 4, oficjalnie ogłoszono, iż Maja Staśko ma 173 cm wzrostu.

Maja Staśko – wiek

Maja ma 32 lata, urodziła się w poznaniu 13 września 1990 roku.

Maja Staśko – rekord walk

Maja Staśko stoczyła tylko jedną walkę w swojej karierze MMA, na gali High League 4. Jej przeciwniczką była popularna streamerka, Ewa “Mrs. Honey” Wyszatycka. Po pełnych trzech rundach, Maja wygrała walkę przez decyzję sędziów. 

Następną rywalką Mai, podczas High League 5, będzie równie kontrowersyjna Maria “Masza” Graczykowska.

Maja Staśko – Malik Montana

Konflikt między Mają Staśko a Malikiem Montaną trwa od dłuższego czasu. Zaczął się od wpisów Mai na twitterze na temat twórczości Malika, który w swoich piosenkach, wg. Mai, uprzedmiotawia kobiety. Do pierwszej konfrontacji twarzą w twarz doszło podczas pierwszej konferencji High League 4.

Maja Staśko – kontrowersja podczas jej debiutu

Maja zapoczątkowała swój debiut w walkach freak fight’owych na czwartej gali High League, która odbyła się we wrześniu 2022 roku. Jej udział w tym show nie obył się bez krytyki i negatywnej reakcji internautów, a co ciekawe, nawet jej fanów. 

Oburzenie spowodowane było niezgodnością między jej słowami a czynami. Przed wystąpieniem w freak fightach, aktywistka głosiła narrację, iż agresja fizyczna jak i słowna, która ma miejsce na konferencjach i podczas walk, nie jest przez nią popierana.

Szczególnie odnosiła się do tematu kobiet, które taką formę agresji mogą doznawać w życiu codziennym. Po ogłoszeniu jej pierwszej walki, Maja odnosiła się do krytyki mówiąc, że część swojej wygranej wpłaci na organizacje udzielające pomocy kobietom – co też uczyniła.

Maja Staśko – afera burgerowa

Jedną z najgłośniejszych afer dotyczących Mai, była jej recenzja zestawu Maty z McDonald’s. Maja nagrała film na Youtube, w którym ostro skrytykowała nową kampanię fast foodu, a nawet poszła o krok dalej, rzucając burgerem o ziemię, ten akt nie korelował z poglądami, które starała się przekazać innym.

Po fali krytyki, Maja przeprosiła za swoje zachowanie.