Kim jest Łukasz „Mandzio” Samoń? Karta Zawodnika

Mandzio jest jednym z najdłużej aktywnych polskich youtuberów. Zaczął on swoją przygodę na tej platformie poprzez nagrywanie odcinków z gry “Minecraft”. Potem współtworzył kanał “Mniej Więcej” z Ignacym Łukowskim i Hubertem Oleksiakiem, a ich producentem był Tomasz “Gimper” Działowy. Po trzech latach, zakończyli emisję odcinkiem “To koniec.”

Mandzio aktualnie kontynuuje prowadzenie swojego kanału gamingowego na platformie YouTube @xMandzio, na który od jakiegoś czasu wrzuca filmiki bardziej “commentary”. Jak sama nazwa wskazuje, komentuje on różne sytuacje ze świata influencerów.

Łukasz „Mandzio” Samoń – Najważniejsze informacje

Imię i Nazwisko: Pseudonim: Data urodzenia: Wiek: Wzrost: Waga: Zasięg: Stoczone Walki (HL)
Łukasz Samoń Mandzio 16.03.1996 26 lat 188 cm 92 kg 193 cm 0-0-0
Imię i Nazwisko: Łukasz Samoń
Zawodnik: Mandzio
Data urodzenia: 16.03.1996
Wiek: 26 lat
Wzrost: 188 cm
Waga: 92 kg
Zasięg: 193 cm
Stoczone Walki (HL) 0-0-0

Mandzio – jak się nazywa?

Mandzio to pseudonim twórcy internetowego jakim jest Łukasz Samoń.

Mandzio – wiek

Mandzio urodził się 19 marca 1996 roku w Lublinie. W 2023 roku, skończy 27 lat.

Mandzio – wzrost

Mandzio jest wysoki, mierzy on bowiem 190 cm wzrostu.

Mandzio – waga

Oficjalna waga zawodnika znana będzie podczas ceremonii ważenia. Jego aktualna waga to 92 kg.

Mandzio – przemiana fizyczna, metamorfoza

Mandzio w 2021 roku postanowił wywrócić swoje życie o 180 stopni. Postanowił przejść na zdrowy tryb życia i pozbyć się zbędnych kilogramów. Koncentrował się on głównie na deficycie kalorycznym i na aktywności fizycznej, czyli w dużej mierze na regularnych treningach na siłowni. Schudł on ponad 50 kg, w piku jego masa ciała wynosiła 146 kg, zaś w marcu 2022 roku Mandzio ważył już 88,5 kg co stanowi jego życiową najniższą wagę. 

Na F2F (Face 2 Face) Mandzio vs Karolek FAME MMA 17, Mandzio dostał pytanie od widza “Co było twoją motywacją?”; odpowiadając na pytanie Mandzio przytoczył wypowiedź jego ex-dziewczyny, która zapadła mu w pamięć i otworzyła mu oczy na zmianę swojego wyglądu i dążenia do zdrowia. 

Wypowiedź dotyczyłą porównania Mandzia do drzewa obrosniętego jemiołą (“gałęzie porośnięte kulami” – wypowiedzi Mandzia), to drzewo jest piękne ale przez to że jest obrośnięte jemiołą to nie można dostrzec jego piękna.

Mandzio – dzieciństwo, rodzina

Mandzio w wywiadzie u Żurnalisty wypowiedział się na temat swoich rodziców i dzieciństwa. Opowiedział o niektórych przykrych sytuacjach, które miały wpływ na jego dojrzewanie i na to jaką osobą się stał. 

Jego rodzice się rozwiedli, zdaniem Mandzia, za późno. Jego mama miała problem z używkami, najpierw z alkoholem, potem z antydepresantami. 

– Jeśli leki były źle dopasowane, to jednostka zatracała emocje i uczucia. U mnie było tak, że osoba, która brała te leki, to była wręcz doprowadzana do ciągłych myśli i prób samobójczych. Zostawianie listów, wychodzenie na balkon i grożenie skokiem, rozpędzanie się samochodem ze mną w środku i grożenie, że się rozbijemy na ścieżce osiedlowej. Takie rzeczy to był dla mnie standard. (…) W domu trwała cicha wojna między jednym a drugim rodzicem, w środku której było dziecko – powiedział Mandzio u Żurnalisty.

Z ojcem Mandzio nie utrzymuje kontaktu od paru lat. Powodów było wiele, lecz tym ostatecznym okazał się brak próby, ze strony ojca, podjęcia walki o uratowanie małżeństwa. Mandzio opisuje tatę jako człowieka, który wstydził się syna, jakoby ten przynosił mu wstyd. Po prostu, nie było ojca w jego życiu, więc postanowił zerwać kontakt.

Mandzio – związek z trans mężczyzną

Mandzio przyznał się, że ponownie jest singlem. Był on w związku przez kilka miesięcy z osobą transpłciową, która mieszkała za granicą. Wszystko się na początku układało, lecz po pewnym czasie problemem stał się dystans.

Jego byłym partnerem był o 4 lata młodszy trans mężczyzna, który mieszkał za granicą i dzieliło ich wiele kilometrów. Osoba ta, wg. Mandzia, była jeszcze na początku swojej drogi, stawiała pierwsze kroki w tym świecie, jeszcze studiowała, potem pierwsza praca itd. Mandzio musiał podjąć decyzję aby zakończyć relację, gdyż nie chciał zmieniać swojego życia dla kogoś, jak i również nie chciał aby ktoś zmieniał swoje życie dla niego. Ich relacje zostały na stopie przyjacielskiej.

Mandzio – drama z Fagatą

Podczas konferencji na FAME MMA 14, Masza Graczykowska ujawniła za pośrednictwem Moniki Kociołek głosówki, które stawiały Fagatę w bardzo złym świetle. Miało to najprawdopodobniej na celu zniszczyć psychikę Fagaty przed walką. Wokół Fagaty zakręciła się wielka drama, a wielu influencerów wypowiadało się na jej temat w bardzo negatywny sposób, nie popierając jej zachowania i podejścia do życia i ludzi (chodzi tu o wypowiedź Fagaty o związku ze Stuu).

Swoje 5 groszy dodał Mandzio na Twitterze, publikując mocną wypowiedź na temat głosówek Fagaty.

Mandzio następnie nagrał film, w którym przeprasza Fagatę za swoje bezpośrednie i niemiłe słowa, nie oszczedził jednak wytykania Fagacie niezliczonej ilości kłamstw, manipulacji i hipokryzji.

Mandzio vs Karolek

Pod koniec 2022 roku, Karolek odgrzebał sprawy sprzed paru lat, wdając się w konflikt z Mandziem. 

Sprawy te miały zostać już dawno zapomniane i rozwiązane parę lat wstecz ale Karolek wyciągnął “prywatę” do internetu. Oskarża on bowiem Mandzia m.in. o uderzenie niepełnoletniego fana na Stars4Fans, jak i potem była mowa o znanym Naruciaku. 

Mandzio oskarża Karolka o pomówienia, że to wszystko nigdy nie miało miejsca, a Karolek nie ma na nic dowodów.

Naruciak nie chciał wypowiedzieć się na ten temat.

Mandzio – FAME MMA 17

Mandzio zadebiutuje na FAME MMA 17. Jego przeciwnikiem będzie Karolek, polski youtuber, z którym Mandzio ma spinę. 

Ich walka odbędzie się 3 lutego na Tauron Arenie w Krakowie.