Kim jest Kamil “Hassi” Hassan? Karta Zawodnika

Kamil Hassan to zawodnik freak fightów, który parokrotnie wystąpił na galach FAME MMA. Od małego trenował karate, a zajawkę na ten sport przekazał mu starszy brat.

Kamil trenował karate przez 8 lat. Posiada on brązowy pas w tej dyscyplinie, jak również zajął trzecie miejsce podczas Mistrzostw Europy w karate.

Kamil “Hassi” Hassan – Najważniejsze informacje

Imię i Nazwisko: Pseudonim: Data urodzenia: Wiek: Wzrost: Waga: Zasięg: Stoczone Walki (HL)
Kamil Hassan Hassi 2000 21 lat 178 cm 73,4 kg TBA 1-2-0
Imię i Nazwisko: Kamil Hassan
Zawodnik: Hassi
Data urodzenia: 2000
Wiek: 21 lat
Wzrost: 178 cm
Waga: 73,4 kg
Zasięg: TBA
Stoczone Walki (HL) 1-2-0

Kamil “Hassi” Hassan – waga

Podczas swojej ostatniej walki na FAME MMA 7, Kamil ważył 72,5 kg. Na ceremonii ważenia 09 grudnia 2022, została ogłoszona oficjalna waga zawodnika, jest to 73,4 kg.

Kamil “Hassi” Hassan – wzrost

Kamil “Hassi” Hassan ma 178 cm wzrostu.

Kamil “Hassi” Hassan – wiek

Kamil “Hassi” Hassan ma 21 lat.

Kamil “Hassi” Hassan – rekord

Kamil stoczył 3 walki, z czego 2 przegrał (z Wiewiórem). Do jednego pojedynku nie doszło z powodów zdrowotnych (koronawirus). 

Walka na High League 5, będzie więc jego czwartą walką.

Kamil “Hassi” Hassan – pochodzenie

Gdy Kamil stał się sławny, duża część jego widzów zastanawiała się skąd pochodzi, gdyż ma ciekawe, “egzotyczne” nazwisko.

Kamil pochodzi z Krosna. Podczas wywiadu dla Onetu, Kamil powiedział, że ma pochodzenie północno-afrykańskie, gdyż jego tata jest Sudańczykiem.

W młodym wieku tata Kamila przyjechał do Polski na studia, gdzie poznał mamę Kamila, polkę. Zakochali się w sobie i zostali oboje razem w Polsce.

Kamil “Hassi” Hassan – FAME MMA

Kamil Hassan stoczył 3 walki dla organizacji FAME MMA. 

Pierwsza jego walka miała miejsce na trzeciej gali FAME’u, podczas której zawalczył z Maksymilianem “Wiewiórem” Wiewiórką.

Drugą walkę stoczył z Olegiem Riaszeńczewem na FAME MMA 5. 

Trzecią walką był rewanż z Wiewiórem na FAME MMA 7.

Kamil miał zawalczyć na FAME MMA 10, 15 maja 2021, lecz przed walką zachotował na koronawirusa, co uniemożliwiło mu podejście do walki. 

W wywiadzie dla FightSportPL, Hassan potwierdził, iż jego kontrakt z FAME MMA dobiegł końca i szuka “nowego pracodawcy”, którym okazał się być High League, gdyż zawalczy on już niebawem na 5 gali tej federacji.