Kim jest Filip „Filipek” Marcinek? Karta Zawodnika

Filipek to polski raper, który brał udział w wielu tzw. bitwach freestyle’owych. Jego gatunki muzyczne to hip-hop, rap i freestyle rap.

Filipek urodził się w Krotoszynie, lecz dużą część swojego życia spędził w Miliczu. Na początku swojej kariery startował w wielu bitwach, a szczególnymi dla niego były zwycięstwa podczas Wielkiej Bitwy Szczecińskiej w 2014 i 2015 roku, Wielkiej Bitwy Wolnostylowej w 2015 roku, trzykrotnie zwyciężył w Bitwie  Południe w 2018, 2022 i 2023 roku oraz zajął on dwukrotnie trzecie miejsce na Wielkiej Bitwie Warszawskiej w 2013 i 2014 roku.

Filip „Filipek” Marcinek – Najważniejsze informacje

Imię i Nazwisko: Pseudonim: Data urodzenia: Wiek: Wzrost: Waga: Zasięg: Stoczone Walki (HL)
Filip Marcinek Filipek 10.08.1995 27 lat 170 cm 69 kg 169 cm 3-2-0
Imię i Nazwisko: Filip Marcinek
Zawodnik: Filipek
Data urodzenia: 10.08.1995
Wiek: 27 lat
Wzrost: 170 cm
Waga: 69 kg
Zasięg: 169 cm
Stoczone Walki (HL) 3-2-0

Filipek – imię i nazwisko

Filipek nazywa się Filip Marcinek.

Filipek – wiek

Filipek urodził się 10 sierpnia 1995 roku, rocznikowo ma on zatem 28 lat.

Filipek – wzrost

Filipek mierzy 170 cm wzrostu, przez co dostał przezwisko “karakan”.

Filipek – waga

Oficjalna waga Filipka znana będzie podczas ceremonii ważenia FAME MMA 17. Limit wagowy ustalony na walkę podczas FAME MMA 17 to 68 kg. Aktualnie federacja podaje, iż zawodnik waży 70,1 kg.

Filipek – FAME MMA

Oficjalne ogłoszenie Filipka odbyło się w grudniu 2018 roku, przed trzecią galą FAME MMA. 

Filipek stoczył jak dotąd 5 walk będąc zakontraktowany w tej federacji. 

Jego pierwszym przeciwnikiem był Patryk Karaś, polski raper i freestyler. ich walka odbyła się na FAME MMA 3 w Łodzi. Karaś wygrał tą walkę, ale Filipek nie mógł się pogodzić z przegraną, więc po trzech miesiącach przystąpił do drugiego pojedynku.

Zmierzył się on wtedy na FAME MMA 4 z Tombem, czyli Łukaszem Imiełowskim, kolejnym polskim raperem. Ich walkę można było obejrzeć na żywo na trybunach w Częstochowie, którą Filipek wygrał jednogłośną decyzją sędziów. 

Trzecią walkę odbył ponownie w Łodzi, lecz tym razem nie pozwolił na przegraną ponownie w tym samym miejscu. Filipek wygrał z Michałem Sobolewskim na FAME MMA 8 przez jednogłośną decyzję sędziów.

Przedostatnią walkę stoczył w Gliwicach na FAME MMA 11 pod koniec 2021 roku. Jego przeciwnikiem był Amadeusz “Ferrari” Roślik. po przewalczonych trzech rundach, Ferarri wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Rok później czyli pod koniec 2022 roku, na FAME MMA 16, Filipek stoczył walkę z Dariuszem “Daro Lew” Kaźmierczukiem. 

Cztery z pięciu walk Filipka zakończyły się po przewalczonych trzech rundach, można więc spekulować, iż jego następna walka również nie zakończy się przed czasem.

Filipek vs Robert Karaś

Pod koniec 2022 roku, Filipek wdał się w wymianę zdań z Robertem Karasiem, co mogło skierować fanów na następnego potencjalnego przeciwnika Filipka. 

Zawodnicy stoczą walkę na FAME MMA 17 w Krakowie. Zawalczą w K-1, w umownym limicie wagowym 68 kg.

Filipek – rekord

Filipek ma na swoim koncie 5 walk, z czego trzy wygrane. Czy uda mu się powtórzyć sukces przy następnym starciu, które będzie miało miejsce na FAME MMA 17 w Krakowie? Wszystko okaże się 3 lutego 2023 roku.